Projektowanie logo załatwi ci każdy grafik

Czy każdy może zostać grafikiem? To zależy od profesji, którą chce się zająć. Istnieje grafika warsztatowa, czyli wykonywana analogowo. Do niej potrzebna jest choć szczypta talentu. W przypadku grafiki komputerowej większą rolę odgrywa znajomość programów graficznych, dyscyplina i determinacja. Jedną z czynności, jakich musi się nauczyć grafik komputerowy jest projektowanie logo.

 Czym jest logo?

Jest to charakterystyczna forma graficzna. Może przybierać postać napisu, unikalnego symbolu, kombinacji liczb. Za pomocą logo jest identyfikowana marka czy firma.

 Typy logo

 To logotyp, gif, monogram, postacie, znaki graficzne, symboliczne i abstrakcyjne, emblematy.

 Gdzie widnieje logo?

Na wizytówkach danej firmy. Przed wejściem do budynku określonej organizacji. Na jej pieczątkach i stronie internetowej, dokumentach związanych z firmą.

 Czy projektowanie logo jest proste?

Żeby wykonać to zadanie, grafik musi mieć już trochę doświadczenia. Najważniejsze to perfekcyjne opanowanie programów graficznych, głównie Photoshopa. Można nauczyć się tego samodzielnie, na kursach lub studiach.

Studia graficzne trwają z reguły 3 lata (licencjat). Na magisterskich doskonali się swoje umiejętności. Przed pójściem do szkoły nie musisz znać dokładnie obsługi programów graficznych. Musisz jedynie orientować się w podstawach danego programu. Nauka na temat oprogramowania zajmuje wiele czasu, dlatego ważna jest cierpliwość i wytrwałość.

Czy grafik umie malować?

Jeśli składa papiery na ASP – tak, musi. W innym wypadku nie zda egzaminu wstępnego. W szkole informatycznej już nie. Podczas kolejnych semestrów pojawiają się zajęcia z podstaw rysunku i malarstwa. Wtedy człowiek uczy się malować choć przeciętnie. Grafik komputerowy nie zajmuje się digital artami czy twórczością artystyczną, tworzy po prostu ładne i przejrzyste treści graficzne.

Inne projekty

Projektowanie logo to nie jedyna rzecz, jaką zajmuje się grafik komputerowy. Tworzy plakaty, bilboardy, banery, plakaty artystyczne, obrazy, etykietki i ulotki informacyjne, wykresy i formatowanie tekstu przed oddaniem do druku.